بهترین مارک فشارسنج عقربه ای با قیمت مناسب و دقت بالا

بهترین مارک فشارسنج عقربه ای یکی از ابزارهای حیاتی در تجهیزات پزشکی است که برای اندازه‌گیری فشار خون استفاده می‌شود. فشارسنج عقربه‌ای یکی از انواع فشارسنج‌ها است که به دلیل سادگی و دقت بالا در اندازه‌گیری فشار خون، دستگاه مورد توجهی در حوزه پزشکی به شمار می‌رود.

همچنین فشارسنج عقربه‌ای پزشکی از نظر ظاهری به شکل یک دستگاه کوچک و چند رنگ است که در دست کاربر قرار می‌گیرد. با توجه به استفاده اصلی فشارسنج در محیط بیمارستانها و مطب‌ها، در طراحی این ابزار به جنبه‌هایی مانند قابلیت حمل و نقل آسان، دوام و دقت بالا توجه ویژه‌ای شده است.

یکی از عوامل مهم در خرید بهترین فشارسنج عقربه‌ ای پزشکی، دقت بالا در اندازه‌گیری فشار است. دستگاهی که توانایی اندازه‌گیری فشار خون با خطای کمتری داشته باشد، به طور قطع بهترین گزینه برای استفاده در محیط پزشکی خواهد بود.

علاوه بر دقت، دستگاهی که قابلیت استفاده آسان و مهمتر از همه قابلیت خواندن نتایج به راحتی را داشته باشد، مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد. برای پزشکان و کادر درمانی امری اساسی است که نتایج اندازه‌گیری فشار را به سادگی با سرعت بخوانند تا به درمان صحیح بیماران بپردازند.

فشارسنج عقربه‌ای پزشکی، باید از جنس مرغوبی ساخته شده باشد تا دارای دوام و عمر طولانی باشد. همچنین، مهم است که قطعات داخلی دستگاه قابل تعویض و تصلیح باشد تا در صورت خرابی، نیاز به خرید دستگاه جدید نباشد.

بهترین مارک فشارسنج عقربه ای زنیت مد مدل ZTH-5001

بهترین مارک فشارسنج عقربه ای زنیت مد مدل ZTH-5001

بهترین مارک فشارسنج عقربه ای زنیت مد مدل ZTH5001، یک فشارسنج با کیفیت و بادوام است. تحت لیسانس آلمان ساخته شده و کشور سوییس محصول نهایی آن را تولید می‌کند.

در بسته‌بندی این محصول یک گیج (عقربه فشارسنج)، یک پوآر و یک گوشی پزشکی وجود دارد. با استفاده از لاتکس برای ساخت پوآر و کاف، طول عمر این دستگاه به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

اگر به دنبال بهترین برند فشارسنج عقربه ای هستید که از کیفیت بالا و پایداری برخوردار باشد. همچنین برندی معتبر داشته باشد، فشارسنج زنیت مد بهترین گزینه برای خرید شما خواهد بود.

قیمت فشارسنج زنیت مد مدل ZTH-5001 را ببینید

بیشتر بخوانید: بهترین فشارسنج دیجیتالی

فشارسنج عقربه‌ای رزمکس مدل GB102

فشار سنج عقربه‌ای رزمکس مدل GB102

فشارسنج عقربه‌ای رزمکس مدل GB102، یک وسیله است که برای اندازه‌گیری فشار توسط شنیدن صدای نبض استفاده می‌شود. بهترین مارک فشارسنج عقربه ای به دلیل دقت بالای آن، همچنان توسط پزشکان، پرستاران و برخی از مردم استفاده می‌شود.

این دستگاه از چهار قسمت کاف دور بازو، پوآر یا پمپ، صفحه‌ عقربه‌ای و استتوسکوپ یا گوشی پزشکی تشکیل شده است. کاف دور بازو از یک پارچه بدون لاتکس ساخته شده است که حساسیت نمی‌دهد. شیر تخلیه‌ پوآر از فلز برنج ساخته شده و با کروم پوشش داده شده است.

بهترین دستگاه فشار خون عقربه ای در دامنه‌ 300 میلی‌متر جیوه تنظیم شده است. برای اندازه‌گیری فشار، کاف را 1.5 تا 2.5 سانتی‌متر بالاتر از خمیدگی بازو بسته و علامت سرخرگ بالای سرخرگ اصلی دست را درست قرار می‌دهیم. سپس سر گوشی پزشکی را زیر کاف و روی سرخرگ قرار می‌دهیم.

با بستن شیر، پوآر را فشار می‌دهیم و پمپ را تا 20 تا 30 واحد بالاتر از فشار خون عادی پمپ می‌کنیم. سپس شیر را به‌آرامی و با سرعت 2 تا 3 واحد در ثانیه باز می‌کنیم تا فشار تخلیه شود.

صدای کورتکوف که به‌عنوان فشار خون سیستولیک (بالا) در نظر گرفته می‌شود، شروع و پس از آن ناپدید شدن صدا به‌عنوان فشار خون دیاستولیک (پایین) در نظر گرفته می‌شود. در نهایت، بهترین مارک دستگاه فشارسنج عقربه ای رزمکس مدل GB102، که دارای کیفیت خوبی است. برای اندازه‌گیری منظم فشار خون در مطب و منزل، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود.

قیمت فشار سنج رزمکس مدل GB102 را ببینید

بیشتر بخوانید: بهترین دستگاه تست قند خون

فشارسنج عقربه ای ریشتر مدل Exacta 1350

فشارسنج عقربه ای ریشتر مدل Exacta 1350

فشارسنج عقربه‌ای ریشتر مدل Exacta 1350 دارای ویژگی‌های متعددی است که باعث شده استفاده از آن به عنوان یک فشارسنج رایج و کاربردی در بازار مورد استفاده قرار گیرد. این فشارسنج دارای والو تنظیم فشار هوا می‌باشد که به شما امکان تنظیم دقیق فشار را می‌دهد.

همچنین بهترین مارک فشارسنج عقربه ای، مجهز به میکرو فیلتری برای تصفیه هوا است که از طریق آن می‌توانید عمر دستگاه را بیشتر کنید. علاوه بر این، این فشارسنج همراه با یک کیف وینیلی با زیپ جهت حمل و نگهداری مناسب ارائه می‌شود.

این فشارسنج عقربه‌ای ریشتر دارای صفحه نمایش با قطر 49 میلی‌متر است که با دامنه سنجش و نمایش فشار از 0 تا 300 میلی‌متر جیوه، برای شما راحتی استفاده را فراهم می‌کند. اگر پزشک، پرستار یا افرادی هستید و فشارسنج را به طور مداوم استفاده می‌کنید.

فشارسنج عقربه‌ای ریشتر مدل Exacta 1350 با وزن سبک و اندازه کوچک خود، یک گزینه مناسب برای شما است. قابل ذکر است که بهترین مدل فشارسنج عقربه ای ریشتر مدل Exacta 1350 ساخت یکی از کشورهای معتبر صنعتی یعنی آلمان است. بنابراین می‌توانید از کیفیت بسیار خوب آن اطمینان حاصل کنید.

قیمت فشارسنج ریشتر مدل Exacta 1350 را ببینید

بیشتر بخوانید: بهترین تب سنج دیجیتالی

فشارسنج عقربه ای امسیگ مدل SP91

فشارسنج عقربه ای امسیگ مدل SP91

دستگاه فشارسنج عقربه‌ای SP91، به همراه گوشی طبی، دارای یک مانومتر با عمر طولانی و پواری بزرگ سایز XL برای راحتی و پمپاژ سریع می‌باشد. یکی از مزایای این فشارسنج نسبت به سایر فشارسنج‌های مشابه، دارا بودن گوشی آلومینیومی ST63 با نوک دقیق است که این دستگاه را به طور متمایز بازسازی کرده است.

از مواد اولیه عالی با عمر طولانی برای ساخت بهترین مارک فشارسنج عقربه ای استفاده شده است. در فشارسنج عقربه‌ای SP91، عملیات پمپاژ و تخلیه هوا به صورت حرفه‌ای با استفاده از شیر تخلیه 2 حالته، یعنی تخلیه دقیق و تخلیه سریع، انجام می‌شود.

قیمت فشارسنج امسیگ مدل SP91 را ببینید

فشارسنج عقربه ای بریمد مدل BD2500

فشارسنج عقربه ای بریمد مدل BD2500

بهترین مارک فشارسنج عقربه ای بریمد مدل BD2500، یک فشارسنج با دقت و کیفیت عالی است که برای کسانی که باید به طور مداوم فشار خون خود را کنترل کنند، مناسب است. این فشارسنج برند ایتالیا بوده و تولید آن در چین صورت می‌گیرد.

این دستگاه دارای محدوده اندازه‌گیری صفر تا 300 میلی‌متر جیوه است. یکی از ویژگی‌های این فشارسنج، نگه‌دارنده عقربه روی بازوبند است که از ضربه خوردن عقربه به فشارسنج جلوگیری می‌کند.

آموزش و نحوه استفاده از فشارسنج عقربه‌ای به این شکل است: ابتدا بازوبند را روی بازوی سمت چپ بسته و توجه داشته باشید که لبه‌های پایین بازوبند باید بالاتر از آرنج قرار گیرد. سپس محل اتصال لوله‌ها به بازوبند را به سمت پایین قرار دهید. پمپ را با دست راست نگه داشته و دریچه را ببندید.

سپس با پمپ، بازوبند را باد بدهید. توصیه می‌شود بازوبند را حدود 20 تا 30 میلی‌متر جیوه بیشتر از فشار تخمینی باد دهید (حدود 200 تا 220 میلی‌متر جیوه). در نهایت، پیچ سوپاپ را کمی بچرخانید تا فشار هوا به آهستگی کاهش یابد.

زمانی که عقربه اول حرکت و تغییر کند، این نشان‌دهنده فشار سیستولیک یا حداکثر فشار خون شماست. همچنین، زمانی که عقربه دوم حرکت و تغییر کند، این نشانگر فشار دیاستولیک یا حداقل فشار خون شماست.

در هنگام اندازه‌گیری، بازوی سمت چپ باید بر روی سطح صافی مانند یک میز قرار گیرد و در جهت قلب قرار بگیرد. باید در نظر داشت که فشار خون در طول روز با انجام فعالیت بدنی یا استراحت تغییر کرده و این تغییرات حتی در بیماران مبتلا به فشار خون نیز مشاهده می‌شود.

همچنین، می‌توان با استفاده از یک گوشی پزشکی نیز از بهترین مارک دستگاه فشار خون عقربه ای برای اندازه‌گیری فشار خون استفاده کرد. بازوبند فشارسنج نیز قابل استفاده برای همه سایزهای بازو است.

قیمت فشارسنج بریمد مدل BD2500 را ببینید

فشارسنج عقربه ای فرش لایف مدل B5

فشارسنج عقربه ای فرش لایف مدل B5

بهترین مارک فشار سنج عقربه ای فرش لایف مدل B5 همراه با یک گوشی پزشکی و کیف نگهداری ارائه می‌شود. کیف نگهداری برای این نوع فشارسنج‌ها بسیار اهمیت دارد. با توجه به قطعات مختلفی که در آن قرار دارد، حمل و نقل آن ممکن است اندکی دشوار باشد. اما با وجود کیف نگهداری، همه تجهیزات درون آن قرار می‌گیرند و حمل و نقل آن‌ها بسیار آسان می‌شود.

مدل B5 بازوبند دارد و برای افرادی که دور بازوی آن‌ها بین 24-34 سانتی‌متر است، مناسب است. توجه داشته باشید که بهترین فشار سنج عقربه ای دارای صفحه نمایش عقربه‌ای بزرگی است که خواندن اعداد برای افراد مسن هم آسان است.

قیمت فشارسنج فرش لایف مدل B5 را ببینید

فشارسنج عقربه ای چه مارکی خوبه؟

از بهترین مار ک‌های فشارسنج عقربه‌ای پزشکی موجود در بازار ایران می‌توان به برندهای مطرحی همچون میکرولایف، زنیت مد، وکتو، ریشتر، رزمکس، بی‌ول و اکیومد اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا