بهترین چای ساز برقی ایرانی و خارجی پرفروش

چای از دیرباز نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بوده و هست. عطروطعم زیبای چای در کنار حس آرامشی که به انسان می‌بخشد باعث مصرف روزانه آن می‌شود. امروزه به دلیل مشغله زیاد بسیاری از افراد برای دم کردن و مصرف کردن چای از چای‌سازها استفاده می‌کنند. از دستگاه چای ‌ساز برای دم کردن و همچنین گرم نگه‌داشتن چای و انواع دم نوش‌ها استفاده می‌شود. برای خرید بهترین چای‌ ساز به‌منظور درست‌کردن یک چای زیبا و معطر باید نکاتی را دانست تا در خرید بهترین مارک چای ‌ساز کمک‌حال شما باشد.

انواع چای‌ ساز برقی

انواع چای‌ ساز

چای‌سازها در حالت کلی به سه دسته دم آور یا بالا پایین، دارای استند یا پایه‌دار و بدون قوری تقسیم‌بندی می‌شوند.

چای‌ ساز دم آور یا بالا پایین

در این نوع از چای‌سازها قوری بر روی کتری قرار گرفته و توسط حرارت بخار آب کتری، چای قوری به‌آرامی دم می‌کشد. چایی که توسط این نوع از چای‌سازها آماده می‌شود از طعم و کیفیت بالاتری نسبت به دیگر انواع چای‌سازها برخوردار است.

چای‌ ساز دارای استند یا پایه

این دسته از چای‌سازهای برقی نسبت به دیگر مدل‌ها طرف‌داران بیشتری دارد. کتری و قوری این نوع چای‌ ساز بر روی یک استند در کنار هم قرار می‌گیرند. اغلب این چای‌سازها دارای امکاناتی چون فیلتر قابل تخلیه قوری، دکمه استپ، درجه تنظیم حرارت آب و تایمر هستند.

چای‌ ساز بدون قوری

در این نوع چای‌سازها چای درون محفظه‌ای که داخل کتری قرار دارد دم می‌کشد. این چای‌ ساز با وجود اشغال فضای کم چندان مورد استقبال قرار نگرفته است چراکه دارای ظرفیت کمی بوده و همچنین چای آماده شده توسط آن از کیفیت پایینی برخوردار است.

بهترین مارک چای ساز

از بهترین مارک‌های چای ساز ایرانی و خارجی می‌توان به برندهای میگل، بوش، فلر، پارس خزر، کرکماز، تکنو، کالوات، فیلیپس، تولیپس، ویداس، سیماران، گوسونیک و هاردستون اشاره کرد که در ادامه پرفروش‌ترین و بهترین چای ساز های موجود در بازار را معرفی می‌کنیم.

چای ساز میگل مدل GTS 190

چای ساز میگل مدل GTS 190

بهترین چای ساز میگل مدل GTS 190 دارای کتری با ظرفیت مناسب است. قوری این مدل شیشه‌ای با صافی توری استیل است که از ورود تفاله چای به فنجان یا نوشیدنی جلوگیری می‌کند.

به‌این‌ترتیب، چای صاف و با طراوت سرو می‌شود. ظرفیت این کتری 1.7 لیتر و ظرفیت قوری 1 لیتری است. قدرت بالای کتری برقی این چای ساز می‌تواند کل ظرفیت آب را در چند دقیقه بجوشاند.

بدنه دو جداره از ویژگی‌های منحصربه‌فرد بهترین چای ساز برقی برای جلوگیری از داغ شدن و آسیب دیدن آن در تماس با پوست است. همچنین دم کشیدن اتوماتیک و وجود فیلتر استیل در داخل قوری از دیگر مزایای این بهترین چای ساز است.

توان مصرفی1900 وات
جنس بدنه کتریدو لایه، لایه داخلی استیل ضد زنگ، لایه بیرونی پلاستیک
ظرفیت کتری آب1.7 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای1 لیتر
سایر مشخصاتنشانگر میزان آب کتری
چراغ نشانگر جوش آوری و گرم نگهداری
محل جمع‌آوری سیم در زیر کفی
دارای قابلیت خاموش شدن خودکار
دارای قابلیت چرخش 360 درجه و فیلتر تفاله گیر چای
قیمت چای ساز میگل GTS 190 را ببینید

بهترین برند چای ساز بوش مدل TTA2201

چای ساز بوش مدل TTA2201

بهترین چای ساز بوش مدل TTA2201 با توان 1785 وات دستگاهی با طراحی زیبا است که می‌تواند در مدت‌زمان کوتاهی انواع چای را دم‌کرده و گرم کند. این دستگاه دارای پایه‌ای برای قرار دادن کتری است که قوری روی آن قرار می‌گیرد.

کتری از پلاستیک بادوام با ظرفیت دو لیتر ساخته‌شده است. یک فیلتر رسوب بر روی خروجی کتری نصب‌شده است. قوری بهترین مارک چایی ساز شیشه‌ای با ظرفیت 0.7 لیتر و مجهز به فیلتر استیل است.

بهترین چای ساز موجود در بازار مجهز به حالت حفظ حرارت است که پس از جوشاندن آب به‌طور خودکار فعال می‌شود. زیر پایه دستگاه محفظه‌ای برای نگهداری سیم‌ها قرار دارد.

توان مصرفی1785 وات
جنس بدنه کتریپلاستیک
ظرفیت کتری آب1.7 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای0.7 لیتر
جنس المنتاستیل ضدزنگ
سایر مشخصاتکتری با بدنه شفاف دارای نشانگر سطح آب
دارای قابلیت چرخش 360 درجه و فیلتر تفاله گیر چای
گرم کردن به‌صورت مستقیم با قرار دادن قوری چای روی کتری
جداره داخلی از جنس استیل ضدزنگ به همراه المنت حرارتی
قیمت چای ساز بوش TTA2201 را ببینید

چای ساز پارس خزر مدل چای نوش

چای ساز پارس خزر مدل چای نوش

بهترین چای ساز ایرانی پارس خزر مدل چای نوش در قسمت کتری مجهز به بدنه استیل بوده و برای دم کشیدن آن به بهترین شکل از قوری چینی استفاده‌شده است.

قوری این چای ساز ایرانی را می‌توان در ماشین ظرف‌شویی نیز قرار داد و از این نظر مشکلی پیش نخواهد آمد. کیفیت تولید در مدل چای عالی و کیفیت نوشیدنی‌های تهیه‌شده با آن بسیار قابل‌قبول است و طعم طبیعی و دل‌چسبی را از آنها دریافت خواهید کرد.

توان مصرفی1650 وات
جنس بدنه کتریاستیل
ظرفیت کتری آب1.9 لیتر
جنس قوریچینی
ظرفیت قوری چای0.9 لیتر
سایر مشخصاتدارای قابلیت چرخش 360 درجه
دارای قابلیت خاموش شدن خودکار
قابلیت نگه‌داشتن اتوماتیک دما در حالت جوش ملایم
قابلیت شستشوی قوری چینی با ماشین ظرف‌شویی
برخوردار از صفحه گرم نگه‌دارنده کتری و محل مخصوص برای نگهداری کابل
قیمت چای ساز پارس خزر مدل چای نوش را ببینید

چای ساز تکنو مدل Te-986

تکنو مدل Te-986

بهترین چای ساز تکنو مدل TE986 یکی از دستگاه‌های خوش‌ساخت این شرکت است که از کتری استیل و قوری شیشه‌ای ساخته‌شده است. کتری 1.7 لیتری و قوری 1.2 لیتری در کنار هم بر روی صفحه‌نمایش اصلی دستگاه قرار گرفته‌اند. فیلتر داخلی برگ چای را از نوشیدنی جدا می‌کند.

توان مصرفی2200 وات
جنس بدنه کتریشیشه
ظرفیت کتری آب1.7 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای1.2 لیتر
سایر مشخصاتدارای صفحه گرم نگه‌دارنده کتری و فیلتر تفاله گیر چای
دارای قابلیت خاموش شدن خودکار و چرخش 360 درجه
قیمت چای ساز تکنو Te-986 را ببینید

چای ساز ویداس مدل VIR-2083

ویداس مدل VIR-2083

چای ساز VIR-2083 محصولی با طراحی زیبا و شیک از شرکت ویداس است که به شما امکان می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن چای را در منزل و محل کار تهیه کنید.

این چای‌ساز دارای کتری با ظرفیت 1.7 لیتر است که برای مصارف خانگی مناسب بوده و آب را در کمترین زمان ممکن به جوش می‌آورد. پایه بهترین چای ساز برقی به گونه‌ای طراحی‌شده است که کتری در هر حالتی به‌راحتی بر روی آن قرار می‌گیرد.

توان مصرفی1700 وات
جنس بدنه کتریاستیل ضد زنگ
ظرفیت کتری آب1.7 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای1.5 لیتر
سایر مشخصات1 متر طول سیم
دارای فیلتر از جنس استیل و تفاله گیر چای
قابلیت گرم نگه‌داشتن دائم قوری بر روی صفحه
چرخش 360 درجه‌ای کتری و قوری بر روی صفحه
قیمت چای ساز ویداس VIR-2083 را ببینید

چای ساز کرکماز مدل A369

چای ساز کرکماز مدل A369

بدنه چای ساز کرکماز مدل A369 از فولاد ضدزنگ ساخته‌شده است که باعث مقاومت آن در برابر خط و خش و سطح براق چای‌ساز خواهد شد. بهترین مارک چای ساز خارجی دارای طراحی ارگونومیک بر روی دسته‌ها می‌باشد که باعث افزایش راحتی کاربر در هنگام استفاده می‌شود.

این چای ساز کرکماز مجهز به سیستم خاموش‌کننده خودکار بوده و در صورت تمام شدن آب داخل کتری به‌عنوان یک اقدام ایمنی به‌صورت خودکار چای‌ساز را خاموش می‌کند. بهترین چای ساز خارجی می‌تواند به‌طور خودکار گرم بماند و آب داخل کتری را برای مدت طولانی گرم نگه می‌دارد.

توان مصرفی1600 وات
جنس بدنه کتریاستیل
ظرفیت کتری آب1.7 لیتر
جنس قوریفلز
ظرفیت قوری چای1.1 لیتر
صفحه گرم نگه‌دارنده کتریدارد
قیمت چای ساز کرکماز A369 را ببینید

چای ساز فلر مدل TS 070

چای ساز فلر مدل TS 070

بهترین چای ساز برقی فلر مدل TS 070 شامل یک کتری و یک قوری است که هر کدام درب جداگانه دارد. کتری 2.5 لیتر حجم دارد و روی پایه اصلی قرار می‌گیرد. بدنه کتری ترکیبی از شیشه و پلاستیک مقاوم در برابر حرارت است.

عناصر حرارتی در کف کتری بهترین برند چای ساز خارجی، آب را به‌سرعت می‌جوشانند. اگر درب کتری را بردارید، امکان قرار دادن قوری روی آن وجود دارد. قوری چای جوش برقی فلر دارای یک صافی مشبک بزرگ و ظرفیت کمتر از یک لیتر است.

بنابراین تهیه و دم کردن چای با حجم بالا برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر است. وقتی چای را برای دم کشیدن در قوری قرار می‌دهید، کتری گرم نگه‌داشته می‌شود تا برگ‌های چای زمان کافی برای دم کشیدن داشته باشند.

توان مصرفی1800 وات
جنس بدنه کتریشیشه
ظرفیت کتری آب2.5 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای1 لیتر
سایر مشخصاتکتری بی‌سیم با قابلیت چرخش 360 درجه
دارای نشانگر میزان آب و تفاله گیر چای
دارای قابلیت گرم نگه‌دارنده
صافی جداشدنی از جنس استیل ضدزنگ
دارای چراغ نشانگر آبی هنگام گرم نگهداری و قرمز هنگام جوش‌آوری
قیمت چای ساز فلر مدل TS 070 را ببینید

چای ساز میگل مدل GTS 220

چای ساز میگل مدل GTS 220

چای ساز ایرانی خوب GTS 220 محصولی کارآمد و خوش‌ساخت از شرکت میگل است. کتری و قوری چای طرحی شفاف دارند و از شیشه ساخته شده‌اند. به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌راحتی از میزان آب باقی مانده در بهترین چای ساز میگل مطلع شوید. ظرفیت کتری 1.7 لیتر و ظرفیت قوری به 0.8 لیتر می‌رسد.

فیلتر قوری از فولاد ساخته‌شده و تفاله چای یا دم‌کرده را از نوشیدنی جدا می‌کند. با برداشتن فیلتر از قوری به‌راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید. با توجه به اینکه سیم دستگاه به پایه آن متصل است، امکان جابجایی کتری به‌راحتی وجود دارد.

همچنین طراحی دستگاه امکان چرخش 360 درجه‌ای کتری بر روی پایه را فراهم می‌کند و به‌این‌ترتیب افراد چپ‌دست مشکلی در استفاده از دستگاه نخواهند داشت. بهترین چای ساز برقی مجهز به سیستم ایمنی است که در صورت تمام شدن آب کتری، عملکرد دستگاه را متوقف می‌کند و در نتیجه از آسیب دیدن قطعات دستگاه جلوگیری می‌کند.

بهترین برند چایی ساز مجهز به چراغ نشانگر است که شما را از وضعیت کار دستگاه مطلع می‌کند. همیشه قبل از روشن کردن دستگاه درپوش را محکم ببندید و مطمئن شوید که درپوش به‌درستی قفل‌شده است. در غیر این صورت کتری به‌طور خودکار خاموش نمی‌شود و ممکن است آب جوش از داخل کتری بریزد.

توان مصرفی2200 وات
جنس بدنه کتریشیشه
ظرفیت کتری آب1.7 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای0.8 لیتر
سایر مشخصاتصفحه گرم نگه دارنده کتری
صافی قوری از جنس استیل ضدزنگ
دارای سیستم دم آوری خودکار
عملکرد خودکار رفتن به حالت گرم نگه دارنده پس از جوشیدن آب
قیمت چای ساز میگل GTS 220 را ببینید

چای ساز پارس خزر مدل TM-3500SP

چای ساز پارس خزر مدل TM-3500SP

چای ساز TM-3500SP پارس خزر دارای عملکرد بسیار ساده، مقرون‌به‌صرفه، مستحکم و با توان مصرفی تا حدودی بالا طراحی شده است. بهترین مدل چای ساز پارس خزر شامل یک قوری و یک کتری است.

با بدنه استیل ضد زنگ با توان مصرفی 1685 وات ساخته و تولید شده است. داشتن صفحه گرم نگه‌دارنده کتری نیز از ویژگی‌های این دستگاه است.

از دیگر ویژگی‌های این بهترین چای ساز ایرانی می‌توان به دو کلید روشن/خاموش روی کتری و سینی، یک کلید خودکار برای تنظیم جوش گرم و تنظیم جوش متوسط، دو ترموستات برای المنت در هنگام تمام شدن آب کتری، فیلتر چای ضد زنگ اشاره کرد.

توان مصرفی1685 وات
جنس بدنه کتریاستیل
ظرفیت کتری آب۱.۹ لیتر
جنس قوریچینی
ظرفیت قوری چای۰.۷ لیتر
سایر مشخصاتدارای فیلتر چای ضد زنگ و سیستم خاموشی خودکار
کلید اتومایتک تنظیم جوش داغ و تنظیم جوش ملایم
دارای دو کلید روشن و خاموش روی کتری و روی سینی
قیمت چای ساز پارس خزر TM-3500SP را ببینید

چای ساز کوپکس مدل MTC-6650

چای ساز کوپکس مدل MTC-6650

چای ساز کوپکس بدون شک بهترین گزینه برای هرکسی است که قصد خرید یک چای ساز کامل و باکیفیت را دارد. قوری و کتری این چای ساز هر دو به ترتیب از شیشه مقاوم در برابر حرارت و شکستگی از فولاد خالص ساخته شده‌ است. برای اولین بار، برند لوازم خانگی کوپکس بهترین چای ساز برقی دو منظوره تولید کرده است.

یک سینی کتری تکی در بسته بندی محصول پیدا خواهید کرد که می‌توانید با قرار دادن آن به طور مستقل روی صفحه کتری، از کتری چای ساز به‌عنوان یک کتری برقی استفاده کنید. این گجت را به یک چای ساز دو منظوره با یک کتری تبدیل می‌کند که اغلب برای پیک نیک و مسافرت استفاده می‌شود.

چای ساز در حال حاضر یکی از رایج‌ترین لوازم خانگی در منازل و ادارات است. یک فرد معمولی هر روز دو تا سه فنجان چای یا قهوه مصرف می‌کند که چای ساز را به یکی از مفیدترین لوازم خانه، اداره، باغ و ویلا تبدیل می‌کند. به همین دلیل، بسیار مهم است که چای ساز شما دارای کیفیت مواد اولیه خوب و اجزای مستحکم و مقاوم باشد تا بتواند یک عمر بدون هیچ مشکلی برایتان کار کند.

توان مصرفی۲۰۰۰ وات
جنس بدنه کتریاستیل
ظرفیت کتری آب۱.۹ لیتر
جنس قوریچینی
ظرفیت قوری چای۰.۷ لیتر
سایر مشخصاتدارای فیلتر چای ضد زنگ و سیستم خاموشی خودکار
کلید اتومایتک تنظیم جوش داغ و تنظیم جوش ملایم
دارای دو کلید روشن و خاموش روی کتری و روی سینی
قیمت چای ساز کوپکس MTC-6650 را ببینید

چای ساز میگل مدل GTS 301

چای ساز میگل مدل GTS 301

یکی از چای‌سازهایی که هم می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند و هم چای فوق‌العاده‌ای ارائه کند، GTS 301 است. بدنه این چای ساز و قوری مطابق با آن از شیشه مقاوم در برابر حرارت ساخته شده‌اند که به شما امکان می‌دهد تمام مراحل دم‌کردن چای را مشاهده کنید.

در بهترین چایساز محفظه‌ای وجود دارد که می‌توانید سیم را در آن ذخیره کنید. قدرت 1500 وات این چای ساز میگل در کنار عملکرد خاموش‌شدن خودکار در این دستگاه ایمنی استفاده از این چای ساز را افزایش می‌دهد.

این چای ساز کوچک فضای زیادی را در آشپزخانه شما اشغال نمی‌کند. هیچ نگرانی در مورد جایی که بهترین چایی ساز باید در آشپزخانه قرار گیرد وجود نخواهد داشت؛ زیرا به‌عنوان یک کتری و یک قوری روی یکدیگر طراحی شده‌اند.

چای ساز GTS 301 از حداکثر 1500 وات استفاده می‌کند. در نتیجه آب شما به‌سرعت به جوش می‌آید. این دستگاه هم به‌عنوان قوری و هم به‌عنوان کتری طراحی شده است.

یکی از مزیت‌های این مدل این است که قابلیت چرخش 360 درجه را دارد و می‌توانید این چای ساز برقی را در هر جای آشپزخانه قرار دهید. قوری شیشه‌ای دستگاه 1 لیتر ظرفیت دارد و کتری شیشه‌ای آن نیز 3 لیتر گنجایش دارد.

توان مصرفی1500 وات
جنس بدنه کتریشیشه
ظرفیت کتری آب3 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای1 لیتر
سایر مشخصاتدارای سیستم خاموشی خودکار و محل مخصوص نگهداری کابل
قیمت چای ساز میگل GTS 301 را ببینید

چای ساز گوسونیک مدل GST-762

چای ساز گوسونیک مدل GST-762

چای ساز مدل GST762 از برند GSONIC، با ظاهری شیک و کاربردی، جهت استفاده در منازل طراحی شده است. این دستگاه قدرتمند با حداکثر توان ۲۲۰۰ وات، به راحتی می‌تواند چای و قهوه تازه دم و دلخواه شما را آماده نماید.

کتری دستگاه، با ظرفیت دو لیتر و از جنس شیشه‌ طراحی شده است. المنت داخل آن روکش دار است که تمیز کردن آن را آسان می‌کند. همچنین، یک حلقه چراغ LED در قسمت پایین بدنه کتری قرار دارد که هنگام جوشیدن و گرم نگهداری، روشن می‌شود و حجم آب درون کتری را به شما نشان می‌دهد.

این چای ساز، به همراه قوری پیرکس مستحکم با ظرفیت ۱ لیتر و فیلتر استیل مخصوص دم کردن چای و قهوه عرضه می‌شود. این قسمت جداپذیر و قابل شستشو است. طراحی بدون سیم کتری، شما را قادر می‌سازد تا دستگاه را با هر زاویه‌ای روی پایه قرار دهید.

همچنین، این دستگاه مجهز به سیستم خاموشی خودکار در هنگام جوش آمدن است و حدود ۶ ساعت چای آماده شده را گرم نگه می‌دارد. با اهرم پایین کتری، می‌توانید دستگاه را روشن و خاموش کنید و با کلید روی دسته، حالت جوش آوردن یا گرم نگهدار را انتخاب کنید.

پایه دستگاه دارای قطعه کشویی جهت قرار دادن قوری روی آن است و ارائه دو درب مجزای استیل برای کتری و قوری، به شما این امکان را می‌دهد که از آن‌ها به صورت جداگانه نیز استفاده کنید.

توان مصرفی2200 وات
جنس بدنه کتریشیشه
ظرفیت کتری آب2 لیتر
جنس قوریشیشه
ظرفیت قوری چای1 لیتر
سایر مشخصاتدارای سیستم خاموشی خودکار و صفحه گرم نگه دارنده کتری
قیمت چای ساز گوسونیک GST-762 را ببینید

چای ساز هاردستون مدل TKS2020

چای ساز هاردستون مدل TKS2020

بهترین چای‌ ساز هاردستون مدل TKS2020 یک دستگاه کوچک، کارآمد و قابل حمل است که برای تهیه چای و دم‌نوش‌ها مناسب است. این دستگاه دارای قوری و کتری است که بر روی پایه‌ای باریک به برق وصل می‌شود. با چرخاندن کتری به‌صورت ۳۶۰ درجه، هر کسی می‌تواند به راحتی از دستگاه استفاده کند.

همچنین، با توجه به‌عدم نیاز به اتصال مستقیم به برق، می‌توانید دستگاه را به آسانی جابه‌جا کنید. دکمه روشن و خاموش دستگاه روی دسته کتری قرار دارد و با وجود قسمت شفاف و مدرج، میزان آب داخل کتری را می‌توان به‌راحتی مشاهده کرد.

جنس کتری و قوری از شیشه با استحکام بالا تهیه شده‌اند و دستگاه با دسته‌های پلاستیکی تکمیل شده است. همچنین داخل قوری صافی از جنس استیل وجود دارد تا برگ چای یا برگ گیاهان دارویی داخل آن قرارگیرند و دم بکشند و به‌راحتی در استکان یا لیوان قرار بگیرند.

این چای‌ ساز، به دلیل کوچک بودن و سبک بودن، به راحتی در محیط‌های مختلف قرار می‌گیرد و مناسب برای استفاده در خانه، دفتر کار، محل کار و سفرهای کوتاه مدت است. به طور کلی، با توجه به ویژگی‌های این دستگاه، کاربران می‌توانند به‌راحتی و با سرعت بالا چای و دم‌نوش‌های خود را تهیه کنند و از مصرف آن‌ها لذت ببرند.

ظرفیت قوری۱.۵ لیتر
ظرفیت کتری۲.۵ لیتر
توان مصرفی۲۰۰۰ وات
جنس قوریشیشه
قیمت چای ساز هاردستون TKS2020 را ببینید

نکات مهم در خرید بهترین چای ساز برقی

نکات مهم در خرید چای‌ ساز برقی
 • جنس چای ساز: معمولاً بدنه چای‌سازها از جنس فلز، پلاستیک و شیشه ساخته می‌شود. چای‌ ساز پلاستیکی طعم چای را تغییر داده و نوع شیشه‌ای نیز به‌مرورزمان جرم می‌گیرد اما چای‌ ساز فلزی نه جرم می‌گیرد و نه طعم چای را عوض می‌کند. در نتیجه بهتر است جنس بهترین چای ساز شما از استیل ضدزنگ باشد.
 • نشانگر میزان آب: در چای‌سازهایی که جنس آنها از استیل یا پلاستیک است میزان آب موجود در داخل کتری قابل‌مشاهده نیست به همین خاطر قسمتی از بدنه را به شکل شفاف می‌سازند تا مقدار آب موجود در داخل کتری معلوم شود.
 • گرم نگهدارنده: در حالت گرم نگهدارنده آب و چای درون کتری و قوری نزدیک به دمای جوش نگه‌داشته می‌شود. تا همیشه چای برای استفاده شما آماده باشد.
 • تایمر در چای ساز: وجود تایمر در چای‌ ساز باعث می‌شود تا مدت‌زمان دلخواه خود را برای خاموش شدن چای‌ساز تعیین نمایید. وجود این حالت مزیت خوبی برای افراد فراموش‌کار است.
 • تنظیم‌ کننده درجه حرارت: در برخی از مدل‌های چای‌ ساز که عمدتاً از نوع استنددار هستند برای کنترل دمای آب سیستمی تعبیه شده است تا شما میزان حرارت را به‌دلخواه خودتنظیم نمایید.
 • قطع کن خودکار: سیستم قطع کن خودکار بلافاصله بعد از به جوش آمدن آب کتری به طور اتوماتیک چای‌ ساز را به حالت گرم نگهدار می‌برد تا چای گرم نگه‌داشته شود.
 • حجم کتری چای ساز: حجم کتری را حتماً بر اساس تعداد اعضای خانواده و به مقدار موردنیاز خود انتخاب کنید.
 • صافی کتری: وظیفه صافی دهانه کتری جلوگیری از ورود رسوبات درون کتری به لیوان و قوری است. این صافی از جنس فلز یا پلاستیک بوده و به دو صورت پرتابل و ثابت درون کتری و جلوی دهانه خروجی آب قرار می‌گیرد. نوع پرتابل را به‌خاطر اینکه می‌توان از داخل کتری خارج کرده و شست در اولویت برای خرید قرار دهید.
 • دسته نگه‌دارنده چای‌ ساز: دسته نگهدارنده چای‌ ساز باید تحمل وزن دستگاه به هنگام پرازآب بودن را داشته باشد همچنین دسته باید عایق الکتریکی باشد تا در هنگام وصل بودن به برق خطری پیش نیاید.
 • پایه ۳۶۰ درجه: داشتن پایه ۳۶۰ درجه در چای‌ ساز این امکان را فراهم می‌آورد تا کتری را بتوان در هر جهتی بر روی پایه قرارداد و نیاز به‌قرار دادن در جهت خاصی برای چفت شدن آن نباشد.
 • توان مصرفی چای ساز: عمدتاً توان مصرفی بهترین چای ساز ها بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ وات است. توجه داشته باشید که توان مصرفی شما بیش از این مقدار نباشد تا از تحمیل هزینه بیشتر به شما جلوگیری شود.
 • فرورفتگی انتهای کتری: شاید بتوان گفت فرورفتگی انتهای کتری مهم‌ترین قسمت چای‌ ساز است. این فرورفتگی کتری رسانا بوده و با اتصال به برق حرارت موردنیاز برای جوش آوردن آب را تأمین می‌کند. توجه نمایید که رسانای کتری از جنس فلز باشد چرا که رسانای پلاستیکی از کیفیت کمتری برخوردار بوده و مقدار زمان لازم برای جوش آوردن آب را طولانی می‌کند.

سؤالات متداول در خرید بهترین چای ساز برقی

در موقع خرید چای ساز خوب کدام جنس بدنه را انتخاب کنیم؟

انتخاب جنس بدنه هنگام خرید چای ساز برقی به سلیقه شما بستگی دارد، ولی در حالت کلی چای ساز با بدنه استیل ضدزنگ بهترین گزینه خواهد بود.

چای ساز برقی از نظر نوع عملکرد چند مدل است؟

چای ساز برقی در سه نوع بدون قوری، دم آور و استند دار به بازار ارائه شده است.

کلام آخر درباره خرید بهترین چای‌ ساز برقی

در این مقاله به نکات خرید بهترین چای ساز از میان بهترین مارک‌های چای‌ ساز پرداختیم. در هنگام خرید چای‌ ساز خوب باتوجه‌به ذائقه و بودجه خود اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. سلام نظر من بعد یک هفته استفاده از چایی ساز میگل مثبت هستش. چون چایی رو خیلی عالی دم میکنه و اینکه برای جوشوندن آب با چایی ساز قبلیم، مجبور بودم که کلید دیگه رو هم بزنم اما این یکی سنسوری داره که فقط باید دکمه روشن رو بزنین و تمام…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا