بهترین ساندویچ ساز چند کاره قدرتمند با قیمت مناسب

با وجود بهترین ساندویچ ساز در خانه براحتی می‌توان در مدت زمان کوتاهی انواع ساندویچ و اسنک خانگی را تهیه نمود. ساندویچ ساز برای کسانی که وقت اندکی جهت آماده کردن غذا دارند می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. در این راهنمای خرید ساندیچ ساز نکات مهم برای خرید یک ساندویچ ساز ایرانی یا خارجی خوب و با کیفیت را با همدیگر بررسی می‌نماییم.

دستگاه ساندویچ ساز چیست

دستگاه ساندویچ ساز چیست

از دستگاه ساندویچ ساز برای تهیه انواع ساندویچ با نان تست، بعضی از مدل‌های کیک و وافل استفاده می‌گردد همچنین در آماده شدن سریع‌تر غذا بسیار کمک می‌کند. این دستگاه دارای دو منبع حرارتی جداگانه است که غذا را از بالا و پایین گرم می‌کند و سرعت پخت را افزایش می‌دهد اما این افزایش سرعت منجر به سوختن غذا نمی‌شود.

ساندویچ ساز از دو صفحه برخوردار است که گرما را به غذا منتقل می‌کند و در برخی از انواع ساندویچ ساز صفحه‌های این وسیله از هم جدا شده و می‌توانید به جای صفحه ساندویچی از صفحه وافل ساز استفاده نمایید. که پخت انواع غذا در ساندویچ ساز را برای شما راحت نموده است.

تنها کافی است که مواد ساندویچ را در میان دو نان تست قرار دهید و درب بهترین ساندویچ ساز را ببندید. دستگاه ساندویچ ساز بسته به مدل ساندویچ، ظرف ۵ دقیقه غذا را آماده می‌کند. برای افرادی که زمان اندکی جهت تهیه غذا دارند، وجود یک ساندویچ ساز در خانه بسیار مهم خواهد بود.

کاربرد ساندویچ‌ ساز

دستگاه ساندویچ ساز می‌تواند یک وعده غذایی خوش طعم و فوری با ظاهری زیبا برای شما فراهم کند. با استفاده از ساندویچ ساز می‌توانید غذا‌های مختلف و گوناگونی را درست نمایید. از کاربرد ساندویچ ساز می‌توان به گرم کردن نان، پخت کیک، کباب نمودن گوشت و سبزیجات اشاره نمود.

چنانچه کودکی دارید که ظاهر غذا را دوست ندارد، خرید بهترین ساندویچ ساز مشکل شما را حل می‌کند. زیرا با استفاده از قالب‌ها و صفحات متفاوت می‌توانید شکل و ظاهر غذا را بسیار زیبا و جذاب کنید. گذشته از این برای کباب کردن گوشت و سبزیجات می‌توانید از ساندویچ ساز استفاده نمایید.

در صورتی که ساندویچ ساز شما صفحه گریل نیز داشته باشد دیگر احتیاجی به خرید تابه گریل جداگانه ندارید. برخی از مدل‌های ساندویچ‌ ساز وافل ساز دارند و تنها کافی است مواد لازم برای تهیه وافل را آماده کرده و روی صفحه وافل ساز بریزید.

نکات مهم در خرید بهترین ساندویچ‌ ساز

نکات مهم در خرید ساندویچ‌ساز

صفحات ساندویچ ساز

ساندویچ سازی با صفحه‌های نچسب انتخاب نمایید تا ساندویچ‌های خود را به آسانی و بدون دلواپسی از چسبیدن غذا به آن آماده نمایید. دستگاه‌های دارای صفحه متحرک نیز انتخاب مناسب‌تری هستند زیرا که صفحات آنها قابلیت شسته شدن دارند بنابراین نگران آسیب دیدن قطعات الکترونیکی دستگاه نخواهید بود.

مهم‌ترین قسمت ساندویچ ساز صفحاتی است که غذا روی آن قرار گرفته و گرما از طریق آنها به غذا منتقل می‌شود. صفحه‌های ساندویچ ساز ارتباط مستقیمی با سلامتی شما دارند و در موقع پختن غذا بیشتر حرارت به این صفحات می‌رسد و اگر آنها از جنس خوبی برخوردار نباشند به‌سرعت از بین می‌روند.

به خاطر بسپارید که یک ساندویچ ساز خوب دارای صفحات باکیفیت است که از ترکیب شدن غذا با مواد مضر دستگاه جلوگیری نموده، غذا به آن نچسبیده و به‌آسانی تمیز و پاک می‌شود زیرا ممکن است برخی از مواد مورداستفاده در ظروف پخت‌وپز در اثر حرارت در معرض حرارت قرارگرفته و اثرات بدی روی غذا بگذارد افزون بر این اگر غذا به آن بچسبد، به مکان مناسبی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها بدل می‌گردد.

به‌عنوان نمونه صفحات ساخته‌شده از آلومینیوم و تفلون در درازمدت امکان دارد برای سلامتی مضر باشند. بنابراین بهتر است صفحات نچسب و غیر سمی را انتخاب کنید. زیرا که آسان‌تر تمیز شده و به‌سلامت بدن آسیب نمی‌رسانند.

بهتر است از ساندویچ‌ ساز‌هایی که صفحات آنها تماما از سرامیک یا چدن هستند استفاده کنید. زیرا ظروفی که از چدن یا سرامیک ساخته شده‌اند برای سلامتی انسان بی‌ضرر هستند. در برخی از ساندویچ ساز‌ها صفحات از ساندویچ ساز جدا شده و می‌توانید آنها را تعویض نمایید.

بنابراین می‌توانید با بهترین ساندویچ ساز چندکاره دو یا سه ویژگی را در کنار هم داشته باشید. به عبارت دیگر می‌توانید صفحه ساندویچ را با صفحه گریل جایگزین نمایید و از ساندویچ ساز جهت گریل کردن غذا بهره بگیرید.

داشتن عایق حرارتی

کم‌و بیش اکثر ساندویچ ساز‌ها از عایق حرارتی در بخش دسته دستگاه برخوردار هستند. اما بهتر می‌شود اگر عایق حرارتی وسیله‌ای که خریداری می‌کنید محدود به دسته‌های آن نباشد و کل دستگاه دارای این عایق باشد تا در حین فرآیند ساندویچ‌سازی از جهت ایجاد سوختگی آسوده‌خاطر گردید.

برخورداری از ظرفیت مناسب

اکثر ساندویچ ساز‌ها در نهایت از توانایی تهیه چهار ساندویچ بطور همزمان برخوردار هستند. بسته به تعداد افراد خانواده و مقدار مصرف باید دستگاه ساندویچ ساز مناسب با نیازتان را خریداری نمایید.

زیرا اگر ساندویچ ساز با ظرفیت کمتر از نیاز خودتان را انتخاب نمایید پروسه تهیه غذای شما بیشتر طول می‌کشد و مجبور خواهید بود برای درست کردن هر وعده غذایی تعداد دفعات بیشتری از دستگاه بهره بگیرید که این کار مصرف انرژی را نیز افزایش می‌دهد.

در صورتی که دستگاه ساندویچ ساز شما توانایی درست کرن چهار ساندویچ به شکل همزمان را دارد ولی شما می‌خواهید فقط برای یک نفر غذا تهیه نمایید این کار باعث می‌گردد که برق بیشتری مصرف کنید. بنابراین در انتخاب بهترین ساندویچ ساز به ظرفیت آن بسیار توجه کنید تا از هزینه مصرفی برق بیشتر و حیف‌و‌میل غذا در امان باشید.

توان مصرفی

از جمله مزایای تهیه ساندویچ در خانه این است که هزینه صرف غذا در بیرون از خانه را کاهش می‌دهد. اما چنانچه در انتخاب نوع ساندویچ ساز مناسب با نیاز خودتان دقت نکنید، امکان دارد به دلیل مصرف بالای انرژی، مجبور به پرداخت هزینه اضافی گردید.

تقریبا می‌توان گفت توان مصرفی یک ساندویچ ساز خوب برای مصارف خانگی حدود ٨٠٠ وات است. در آخر لازم به ذکر است که مطالعه راهنمای خرید ساندویچ ساز قبل از قدم گذاشتن به بازار و گشت و گذار در سایت های فروش، هوشمندانه ترین کار خواهد بود.

بهترین ساندویچ ساز دسینی مدل 400

بهترین ساندویچ ساز و وافل ساز دسینی مدل 400

بهترین ساندویچ ساز و وافل ساز خانگی می‌تواند به خانواده‌ها در صرفه‌جویی وقت و هزینه کمک کند. این روزها که اکثر اعضای خانواده مشغول کار و فعالیت‌های دیگر هستند و زمان کمتری برای آماده شدن دارند. یکی از وسایلی که می‌تواند شما را به فست فود و تنقلات خانگی لذیذ برساند، ساندویچ سازهای خانگی هستند.

ساندویچ ساز مدل 400 ساخت شرکت دسینی است. این دستگاه 1400 واتی اگرچه دارای تابه نچسب است، با این وجود به عنوان یک وسیله خانگی قوی و مفید در نظر گرفته می‌شود. این ساندویچ ساز می‌تواند هشت تکه ساندویچ مثلثی شکل را به کاربر بدهد و دارای چهار خانه مربع است.

علاوه بر این، این ساندویچ ساز دسینی دارای دسته عایق حرارتی برای ایمنی بیشتر و نشانگر LED است که ممکن است مدت زمان آماده به کار دستگاه را نشان دهد. این محصول علاوه بر داشتن سیستم خاموش شدن خودکار، فاقد دکمه روشن/خاموش است.

حداکثر توان مصرفی۱۴۰۰ وات
تعداد خانههشت عدد
تعداد صفحهدو عدد
سیستم ایمنیسیستم قطع خودکار
ویژگی‌های مقاومتیدستگیره عایق حرارت
سایر توضیحاتصفحات EASY TO CLEAN
دارای چراغ نشانگر وضعیت
دارای تابه نچسب و قفل بسته شدن درب
قیمت ساندویچ ساز دسینی 400 را ببینید

ساندویچ ساز بلک اند دکر مدل TS-4090 Classic

ساندویچ ساز بلک اند دکر مدل TS-4090 Classic

درست کردن ساندویچ‌های داغ با ساندویچ ساز کلاسیک بلک اند دکر TS-4090 ساده شده است. بدنه مقاوم در برابر حرارت این دستگاه علاوه بر جذابیت، استحکام بسیار خوبی به آن بخشیده است. برای نمایش وضعیت عملکرد دستگاه، دو چراغ متصل به ترموستات روی آن قرار می‌گیرد.

وقتی ساندویچ ساز کلاسیک را باز می‌کنید، چهار خانه مربع شکل را می‌بینید که هر کدام به دو مثلث تقسیم می‌شوند و به شما امکان می‌دهند در مجموع چهار ساندویچ تهیه کنید. بشقاب‌ها گرم می‌شوند و ساندویچ شما پس از مدت کوتاهی آماده است.

توان بالای 1400 وات این ساندویچ ساز مارک خوب، آن را قادر می‌سازد تا ساندویچ‌ها را سریع و ماهرانه آماده کند. قابلیت جداسازی سینی‌های این ساندویچ ساز برای نظافت و شستشوی ساده و جایگزینی آن با صفحه گریل از نقاط قوت آن است. بدنه این بهترین ساندویچ ساز چندکاره از باکلیت نسوز و صفحات آن گرانیت نچسب است.

حداکثر توان مصرفی۱۴۰۰ وات
تعداد خانههشت عدد
تعداد صفحهدو عدد
سیستم ایمنیسیستم قطع خودکار
ویژگی‌های مقاومتیدستگیره عایق حرارت
سایر توضیحاتدارای چراغ نشانگر وضعیت
دارای تابه نچسب و قفل بسته شدن درب
قیمت ساندویچ ساز بلک اند دکر TS-4090 Classic را ببینید

بهترین مدل ساندویچ ساز کنوود مدل SM740

ساندویچ ساز کنوود مدل SM740

بهترین ساندویچ ساز کنوود به گونه‌ای ساده اما کاربردی، قوی اما کارآمد و توانمند ساخته شده است. این ساندویچ ساز دارای ظرفیت چهار خانه است و برای کار به 1300 وات توان نیاز دارد. همچنین دارای یک تابه نچسب و یک دسته عایق حرارتی است.

از ویژگی‌های کلی بهترین برند ساندویچ ساز کنوود SM740 باید به دو صفحه گریل و قابل جابجایی، دسته قفل‌دار و تمیز کردن آن ساده اشاره کرد. لازم به ذکر است این ساندویچ ساز کنوود در مجموع 3.8 کیلوگرم وزن دارد.

حداکثر توان مصرفی۱۳۰۰ وات
تعداد خانههشت عدد
تعداد صفحهدو عدد
سیستم ایمنیسیستم قطع خودکار
ویژگی‌های مقاومتیدستگیره عایق حرارت
سایر توضیحاتدارای سینی جمع آوری چربی
دارای قابلیت گریل
دارای تابه نچسب و قفل بسته شدن درب
قیمت ساندویچ ساز کنوود SMP94.A0 را ببینید

ساندویچ ساز کرکماز مدل Tostkolik

ساندویچ ساز کرکماز مدل Tostkolik

ساندویچ ساز و گریل کرکماز بدنه فلزی دارد و در رنگ‌های خیره کننده استیل، قرمز و رزگلد تولیدشده است. توان مصرفی آن 1800 وات است. بهترین ساندویچ ساز کرکماز توسط دو پایه محکم پشتیبانی می‌شود و می‌توان آن را روی هر سطحی قرار داد. می‌توانید سطح گرمای دستگاه را با چرخاندن ولوم چرخشی که به عنوان کلید روشن و خاموش عمل می‌کند، که در مجاورت بدنه قرار دارد، تغییر دهید.

علاوه بر این، پایه بهترین ساندویچ ساز خارجی دارای دو چراغ نشانگر سبز و قرمز است که زمانی که دستگاه روشن است و زمانی که کار به پایان رسیده است نمایش داده می‌شود. ساندویچ ساز و گریل دارای دسته‌ای است که می‌توان از آن برای باز کردن دستگاه استفاده کرد.

این دستگاه می‌تواند 180 درجه باز شود و می‌توانید انواع غذا را روی آن کباب کنید. به سادگی نان و مواد مختلف را در ساندویچ ساز قرار دهید، درب آن را ببندید و به سرعت می‌توانید انواع ساندویچ‌ها را به صورت داغ و دلپذیر تهیه کنید.

به دلیل پوشش PTFE روی صفحات گرانیتی طراحی شده برای گریل، مواد غذایی به آنها نمی‌چسبند و تمیز کردن آنها ساده است. بشقاب‌های بهترین ساندویچ ساز کرکماز دارای شیارهایی هستند و این شیارها به حفظ کمترین مقدار روغن در آنها کمک می‌کند و به شما امکان پخت سالم‌تر و طعم بهتر غذا را می‌دهد.

حداکثر توان مصرفی1800 وات
تعداد خانههشت عدد
تعداد صفحهدو عدد
سیستم ایمنیسیستم قطع خودکار
ویژگی‌های مقاومتیدستگیره عایق حرارت
سایر توضیحاتچهار درجه حرارتی مختلف جهت پخت انواع مواد غذایی
امکان جدا شدن صفحات جهت شستشو
دارای شبکه های روکش گرانیتی نجسب
دارای سیستم قطع خودکار و کنترل خودکار دما
قیمت ساندویچ ساز کرکماز Tostkolik را ببینید

انواع ساندویچ ساز

انواع ساندویچ ساز

بهترین ساندویچ ساز مدل‌های مختلفی دارد که باتوجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. متداول‌ترین مدل این دستگاه‌ها دارای صفحه‌هایی هستند که در آن نان تست گداشته می‌شود و برای تهیه اسنک و انواع ساندویچ مناسب می‌باشد.

از ساندویچ ساز برای برشته کردن ساندویچ استفاده می‌شود. از این صفحه می‌توانید برای پخت کیک و شیرینی نیز استفاده نمایید. ساندویچ ساز مثلثی از لحاظ ظرفیت انواع مختلفی دارد. که می‌توانید به‌صورت هم‌زمان تا هشت عدد ساندویچ را با هم تهیه کنید.

برخی از ساندویچ ساز‌ها صفحات گریل نیز دارند که به شما امکان می‌دهد گوشت و سبزیجات را کباب کنید. برخی از مردم فکر می‌کنند کباب کردن سالم‌ترین راه برای پختن غذا است. با کمک گرفتن از صفحه گریل در ساندویچ ساز می‌توانید یک دستگاه ساندویچ ساز چند کاره در اختیار داشته باشید.

مدل دیگری از ساندویچ ساز که بیشتر جهت تهیه کردن صبحانه استفاده می‌شود، وافل ساز خانگی است که مثل ساندویچ ساز عمل می‌کند ولی شکل‌های صفحه متفاوتی دارد. وافل ساز دارای دو صفحه از جنس آلومینیوم، تفلون یا چدن است که شکل ظاهری آن شبیه پنجره است.

معمولا چند برجستگی در این صفحه وجود دارد که الگوی زیبایی بر روی وافل ایجاد می‌کند. در صفحات وافل، افزون بر مقدار وافل، اندازه وافل نیز می‌تواند متفاوت باشد. پیتزا را هم می‌توان با ساندویچ ساز درست کرد. ولی نه با ساندویچ ساز معمولی، بلکه با پیتزاپز یا پیتزاساز که نوعی از ساندویچ ساز‌ها هستند امکان تهیه پیتزا وجود دارد.

این وسیله بهترین روش پخت پیتزا در منزل را به شما ارائه می‌دهد. پخت انواع غذا با ساندویچ ساز بسیار عالی و لذت بخش خواهد بود.

بهترین مارک ساندویچ ساز

در بازار دستگاه‌های ساندویچ ساز با امکانات مختلف و متفاوتی توسط سازندگان بسیاری عرضه شده است. از میان بهترین مارک‌های ساندویچ ساز موجود می‌توان به دسینی، کنوود، مباشی، ویداس، تفال و میگل اشاره کرد.

سوالات متداول در خرید بهترین ساندویچ ساز

چه نوع ساندویچ‌سازی را باید انتخاب کنم؟

بسته به نیازهای شما، می‌توانید بین ساندویچ سازهای توستری، پنینی و گریلی انتخاب کنید. ساندویچ ساز توستری برای تهیه ساندویچ‌های ساده و تست شده مناسب است. ساندویچ ساز پنینی برای تهیه ساندویچ‌های بزرگ و فشرده مناسب است و ساندویچ ساز گریلی برای تهیه ساندویچ‌های گوشت و سبزیجات مناسب است.

چه ویژگی‌هایی را باید برای خرید بهترین ساندویچ ساز در نظر بگیرم؟

برخی از ویژگی‌های مهم در ساندویچ ساز خوب عبارتند از تعداد صفحات پخت، قابلیت تنظیم دما، قابلیت تمیز کردن آسان و قابلیت قرارگیری در فضای کوچک است.

کلام آخر در خرید بهترین ساندویچ ساز چند کاره

انتخاب بهترین ساندویچ ساز مستلزم بررسی دقیق عوامل مختلفی از جمله برند، قیمت و ویژگی‌های ارائه شده است. بسته به کاربرد مورد نظر، ساندویچ ساز ایرانی یا خارجی ممکن است مناسب‌تر باشد. در نهایت، انتخاب ساندویچ ساز مناسب می‌تواند یک تجربه آشپزی عالی و یک وعده غذایی خوشمزه را تضمین کند.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا