خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید ساندویچ ساز خوب و با کیفیت

با وجود دستگاه ساندویچ ساز در خانه براحتی می‌توان در مدت زمان کوتاهی انواع ساندویچ و اسنک خانگی را تهیه نمود. ساندویچ ساز برای کسانی که وقت اندکی جهت آماده کردن غذا دارند می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. در این راهنمای خرید ساندیچ ساز نکات مهم برای خرید یک ساندویچ ساز ایرانی یا خارجی خوب و با کیفیت را با همدیگر بررسی می‌نماییم.

دستگاه ساندویچ ساز چیست

دستگاه ساندویچ ساز چیست

از دستگاه ساندویچ ساز برای تهیه انواع ساندویچ با نان تست، بعضی از مدل‌های کیک و وافل استفاده می‌گردد همچنین در آماده شدن سریع‌تر غذا بسیار کمک می‌کند. این دستگاه دارای دو منبع حرارتی جداگانه است که غذا را از بالا و پایین گرم می‌کند و سرعت پخت را افزایش می‌دهد اما این افزایش سرعت منجر به سوختن غذا نمی‌شود.

ساندویچ ساز از دو صفحه برخوردار است که گرما را به غذا منتقل می‌کند و در برخی از انواع ساندویچ ساز صفحه‌های این وسیله از هم جدا شده و می‌توانید به جای صفحه ساندویچی از صفحه وافل ساز استفاده نمایید. که پخت انواع غذا در ساندویچ ساز را برای شما راحت نموده است.

تنها کافی است که مواد ساندویچ را در میان دو نان تست قرار دهید و درب ساندویچ ساز را ببندید. دستگاه ساندویچ ساز بسته به مدل ساندویچ، ظرف ۵ دقیقه غذا را آماده می‌کند. برای افرادی که زمان اندکی جهت تهیه غذا دارند، وجود یک ساندویچ ساز در خانه بسیار مهم خواهد بود.

کاربرد ساندویچ‌ ساز

دستگاه ساندویچ ساز می‌تواند یک وعده غذایی خوش طعم و فوری با ظاهری زیبا برای شما فراهم کند. با استفاده از ساندویچ ساز می‌توانید غذا‌های مختلف و گوناگونی را درست نمایید. از کاربرد ساندویچ ساز می‌توان به گرم کردن نان، پخت کیک، کباب نمودن گوشت و سبزیجات اشاره نمود.

چنانچه کودکی دارید که ظاهر غذا را دوست ندارد، ساندویچ ساز مشکل شما را حل می‌کند. زیرا با استفاده از قالب‌ها و صفحات متفاوت می‌توانید شکل و ظاهر غذا را بسیار زیبا و جذاب کنید. گذشته از این برای کباب کردن گوشت و سبزیجات می‌توانید از ساندویچ ساز استفاده نمایید.

در صورتی که ساندویچ ساز شما صفحه گریل نیز داشته باشد دیگر احتیاجی به خرید تابه گریل جداگانه ندارید. برخی از مدل‌های ساندویچ‌ ساز وافل ساز دارند و تنها کافی است مواد لازم برای تهیه وافل را آماده کرده و روی صفحه وافل ساز بریزید.

نکات مهم در خرید ساندویچ‌ ساز

نکات مهم در خرید ساندویچ‌ساز

انواع ساندویچ ساز

ساندویچ ساز مدل‌های مختلفی دارد که باتوجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. متداول‌ترین مدل این دستگاه‌ها دارای صفحه‌هایی هستند که در آن نان تست گداشته می‌شود و برای تهیه اسنک و انواع ساندویچ مناسب می‌باشد.

از ساندویچ ساز برای برشته کردن ساندویچ استفاده می‌شود. از این صفحه می‌توانید برای پخت کیک و شیرینی نیز استفاده نمایید. ساندویچ ساز مثلثی از لحاظ ظرفیت انواع مختلفی دارد. که می‌توانید بصورت هم زمان تا هشت عدد ساندویچ را با هم تهیه کنید.

برخی از ساندویچ ساز‌ها صفحات گریل نیز دارند که به شما امکان می‌دهد گوشت و سبزیجات را کباب کنید. برخی از مردم فکر می‌کنند کباب کردن سالم‌ترین راه برای پختن غذا است. با کمک گرفتن از صفحه گریل در ساندویچ ساز می‌توانید یک دستگاه ساندویچ ساز چند کاره در اختیار داشته باشید.

مدل دیگری از ساندویچ ساز که بیشتر جهت تهیه کردن صبحانه استفاده می‌شود، وافل ساز خانگی است که مثل ساندویچ ساز عمل می‌کند ولی شکل‌های صفحه متفاوتی دارد. وافل ساز دارای دو صفحه از جنس آلومینیوم، تفلون یا چدن است که شکل ظاهری آن شبیه پنجره است.

معمولا چند برجستگی در این صفحه وجود دارد که الگوی زیبایی بر روی وافل ایجاد می‌کند. در صفحات وافل، افزون بر مقدار وافل، اندازه وافل نیز می‌تواند متفاوت باشد. پیتزا را هم می‌توان با ساندویچ ساز درست کرد. ولی نه با ساندویچ ساز معمولی، بلکه با پیتزاپز یا پیتزاساز که نوعی از ساندویچ ساز‌ها هستند امکان تهیه پیتزا وجود دارد. این وسیله بهترین روش پخت پیتزا در منزل را به شما ارائه می‌دهد. پخت انواع غذا با ساندویچ ساز بسیار عالی و لذت بخش خواهد بود.

صفحات ساندویچ ساز

صفحات ساندویچ ساز

ساندویچ سازی با صفحه‌های نچسب انتخاب نمایید تا ساندویچ‌های خود را به آسانی و بدون دلواپسی از چسبیدن غذا به آن آماده نمایید. دستگاه‌های دارای صفحه متحرک نیز انتخاب مناسب‌تری هستند زیرا که صفحات آنها قابلیت شسته شدن دارند بنابراین نگران آسیب دیدن قطعات الکترونیکی دستگاه نخواهید بود.

مهم‌ترین قسمت ساندویچ ساز صفحاتی است که غذا روی آن قرار گرفته و گرما از طریق آنها به غذا منتقل می‌شود. صفحه‌های ساندویچ ساز ارتباط مستقیمی با سلامتی شما دارند و در موقع پختن غذا بیشتر حرارت به این صفحات می‌رسد و اگر آنها از جنس خوبی برخوردار نباشند به‌سرعت از بین می‌روند.

به خاطر بسپارید که یک ساندویچ ساز خوب دارای صفحات باکیفیت است که از ترکیب شدن غذا با مواد مضر دستگاه جلوگیری نموده، غذا به آن نچسبیده و به‌آسانی تمیز و پاک می‌شود زیرا ممکن است برخی از مواد مورداستفاده در ظروف پخت‌وپز در اثر حرارت در معرض حرارت قرارگرفته و اثرات بدی روی غذا بگذارد افزون بر این اگر غذا به آن بچسبد، به مکان مناسبی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها بدل می‌گردد.

به‌عنوان نمونه صفحات ساخته‌شده از آلومینیوم و تفلون در درازمدت امکان دارد برای سلامتی مضر باشند. بنابراین بهتر است صفحات نچسب و غیر سمی را انتخاب کنید. زیرا که آسان‌تر تمیز شده و به‌سلامت بدن آسیب نمی‌رسانند.

بهتر است از ساندویچ‌ ساز‌هایی که صفحات آنها تماما از سرامیک یا چدن هستند استفاده کنید. زیرا ظروفی که از چدن یا سرامیک ساخته شده‌اند برای سلامتی انسان بی‌ضرر هستند. در برخی از ساندویچ ساز‌ها صفحات از ساندویچ ساز جدا شده و می‌توانید آنها را تعویض نمایید.

بنابراین می‌توانید با یک ساندویچ ساز چندکاره دو یا سه ویژگی را در کنار هم داشته باشید. به عبارت دیگر می‌توانید صفحه ساندویچ را با صفحه گریل جایگزین نمایید و از ساندویچ ساز جهت گریل کردن غذا بهره بگیرید.

داشتن عایق حرارتی

کم‌و بیش اکثر ساندویچ ساز‌ها از عایق حرارتی در بخش دسته دستگاه برخوردار هستند. اما بهتر می‌شود اگر عایق حرارتی وسیله‌ای که خریداری می‌کنید محدود به دسته‌های آن نباشد و کل دستگاه دارای این عایق باشد تا در حین فرآیند ساندویچ‌سازی از جهت ایجاد سوختگی آسوده‌خاطر گردید.

برخورداری از ظرفیت مناسب

اکثر ساندویچ ساز‌ها در نهایت از توانایی تهیه چهار ساندویچ بطور همزمان برخوردار هستند. بسته به تعداد افراد خانواده و مقدار مصرف باید دستگاه ساندویچ ساز مناسب با نیازتان را خریداری نمایید.

زیرا اگر ساندویچ ساز با ظرفیت کمتر از نیاز خودتان را انتخاب نمایید پروسه تهیه غذای شما بیشتر طول می‌کشد و مجبور خواهید بود برای درست کردن هر وعده غذایی تعداد دفعات بیشتری از دستگاه بهره بگیرید که این کار مصرف انرژی را نیز افزایش می‌دهد.

در صورتی که دستگاه ساندویچ ساز شما توانایی درست کرن چهار ساندویچ به شکل همزمان را دارد ولی شما می‌خواهید فقط برای یک نفر غذا تهیه نمایید این کار باعث می‌گردد که برق بیشتری مصرف کنید. بنابراین در انتخاب ساندویچ ساز به ظرفیت آن بسیار توجه کنید تا از هزینه مصرفی برق بیشتر و حیف‌و‌میل غذا در امان باشید.

توان مصرفی

از جمله مزایای تهیه ساندویچ در خانه این است که هزینه صرف غذا در بیرون از خانه را کاهش می‌دهد. اما چنانچه در انتخاب نوع ساندویچ ساز مناسب با نیاز خودتان دقت نکنید، امکان دارد به دلیل مصرف بالای انرژی، مجبور به پرداخت هزینه اضافی گردید. تقریبا می‌توان گفت توان مصرفی یک ساندویچ ساز خوب برای مصارف خانگی حدود ٨٠٠ وات است. در آخر لازم به ذکر است که مطالعه راهنمای خرید ساندویچ ساز قبل از قدم گذاشتن به بازار و گشت و گذار در سایت های فروش، هوشمندانه ترین کار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا