راهنمای خرید بهترین نیم تنه ورزشی زنانه ارزان

داشتن لباس مناسب جهت ورزش کرن بسیار ضروری است زیرا اگر انتخاب صحیحی نکرده باشید ممکن است نتوانید به خوبی ورزش نمایید. اقدام به خرید بهترین نیم تنه ورزشی زنانه توسط بانوان ورزشکار یکی از آن تصمیمات عالی جهت محیا شدن برای ورزش نمودن است. ولی قبل از خرید نیم تنه یا سوتین ورزشی زنانه مناسب باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه این مطلب در مورد این نکات خواهید خواند.

انواع نیم تنه ورزشی زنانه

انواع نیم تنه ورزشی زنانه

نیم تنه‌ها دارای انواع متفاوتی هستند. بعضی از آنها در بخش سینه بریده شده و شبیه سوتین هستند که این مدل نیم تنه جهت انجام ورزش‌های سبک مناسب هستند. مدل دیگری از نیم تنه‌ها یک تکه بوده و به سینه متصل می‌شود. مدل بعدی ترکیبی از دو نوع قبلی است.

به عبارت دیگر هر سینه به شکل مجزا در قسمتی از نیم تنه قرار گرفته و بطور ثابت و بدون حرکت در هنگام ورزش کردن حفظ می‌گردد. همه این مدل‌های نیم تنه در دو مدل با بند‌های قابل تنظیم و بند ثابت عرضه می‌شوند. خرید نیم تنه ورزشی زنانه با بند‌هایی که امکان تنظیم دارند انتخاب بهتری است.

زیرا اگر موقعیت بند‌ها در گذر زمان یا در حین شستشو تغییر کند، براحتی می‌توانید آنها را سفت یا شل نموده و در اندازه مناسب تنظیم نمایید. بنابراین هنگام خرید نیم تنه ورزشی زنانه، باید بر اساس نوع ورزشی که تمایل به انجام آن دارید مدل نیم تنه را انتخاب کنید.

در صورتی که ورزش شما پر هیجان است، به‌دنبال مدل‌هایی باشید که سینه‌های شما را محکم و سفت نگه دارند. اینکه بند نیمه‌تنه قابل تنظیم باشد یا نه بستگی به مقدار راحتی شما درون نیم تنه خواهد داشت. بنابراین شما باید بفهمید که با کدام نوع بیشتر احساس راحتی می‌کنید و در کدام حالت آزادی عمل زیادتری دارید.

بنابراین در حالت کلی نیم تنه‌های ورزشی زنانه در سه مدل کپسول‌دار، فشرده و ترکیبی (کپسول‌دار و فشرده) در بازار موجود هستند. در نیم تنه کپسول‌دار کاپ سینه جدا از یکدیگر هستند که این امر در حفظ ظاهر و قالب طبیعی سینه‌ها بسیار مفید خواهد بود.

این مدل نیم تنه ورزشی بطور کامل یک تکه بوده و خبری از کاپ در آن نیست که در نهایت سینه‌ها را سفت و محکم نگه می‌دارد. چنانچه ورزش‌هایی با شدت متوسط انجام می‌دهید نیم تنه فشرده مناسب شما خواهد بود. این نیم تنه ورزشی ترکیبی از نیم تنه فشرده و کپسول‌دار است. به عبارت دیگر باوجود کاپ مجزا در این نیم تنه امکان فشرده نمودن و سفت کردن سینه‌ها برای انجام ورزش‌های حرفه‌ای و سنگین فراهم می‌گردد.

نکات مهم برای خرید نیم تنه ورزشی زنانه

نکات مهم برای خرید نیم تنه ورزشی زنانه

نیم تنه یک خانم ورزشکار می‌تواند حرکات سینه را در حین ورزش کاهش دهد تا حرکات این قسمت از بدن مانع از انجام حرکات مورد نظر شما نشود. اما خرید یک نیم تنه ورزشی موقعی برای شما موثر واقع خواهد گردید که از اندازه و جنس مناسب و باکیفت برخوردار باشد.

شکل و نوع نیم تنه ورزشی در راحتی بدن شما در هنگام ورزش کردن میتواند بسیار مهم باشد چرا که در صورت راحت نبودن بد‌نتان درون نیم تنه ورزش نمودن در چنین حالتی برای شما مفرح و دلپذیر نخواهد بود.

جنس نیم‌ تنه ورزشی زنانه

بهترین جنس نیم تنه ورزشی باید دارای خاصیت ضد آب و رطوبت باشد. اگر نخ نیم تنه با هیچ ماده دیگری ترکیب نشده باشد با عرق کردن بدن خیس گردیده و خشک شدنش هم زمانبر خواهد بود. اما اگر در ترکیبات مواد سازنده نیم تنه از پلی استر یا نا‌یلون استفاده گردد از خیس شدن و چسبیدن لباس به بدن در حین ورزش جلوگیری می‌شود.

بعضی از نیم تنه‌های ورزشی مخلوطی از مواد مصنوعی و طبیعی مثل نخ و پلاستیک هستند که مورد مناسبی برای خرید می‌باشند. همچنین وجود درز‌های کوچک در نیم تنه باعث تبادل هوا می‌گردد که در نهایت به کاهش جذب عرق توسط نیم تنه ورزشی منجر می‌شود.

برای چه نوع ورزشی کدام نیمه تنه مناسب است

از نیم تنه‌ها برای سه مدل فعالیت ورزشی حرفه ایی، متوسط و سبک میتوان استفاده کرد. بنابراین پیش از خرید یک نیم تنه باید نوع ورزشی را که می‌خواهید انجام دهید مشخص نمایید. هر چه ورزشی که انجام می‌دهید حرفه‌ای‌تر باشد سینه‌ها فعال‌تر و پر جنب‌و‌جوش‌تر خواهند بود.

بنابراین به نیم تنه‌ای احتیاج خواهید داشت که سینه‌ها را فشرده‌تر و مستحکم‌تر نگهداری کند. در حین انجام ورزش‌های با شدت بالا مثل دویدن، کوهنوردی و ایروبیک سینه‌ها بسیار حرکت می‌کنند. بنابراین ترجیح داده می‌شود یک نیم تنه زنانه قوی برای آنها خریداری شود. ولی چنانچه ورزش‌های سبک مثل یوگا یا پیاده‌روی را دنبال می‌کنید نیازی به خرید نیم تنه‌های سفت و استوار نخواهید داشت.

اندازه مناسب نیم تنه ورزشی زنانه

سایز نیم تنه ورزشی اغلب مقداری بزرگتر از سوتینی است که استفاده می‌نمایید اما هر دو تقریبا یک اندازه هستند. دقت در اندازه مناسب نیم تنه خیلی مهم می باشد. در صورتی که نیم تنه نسبت به سایز بدن شما سفت‌تر یا شل‌تر باشد، احساس ناراحتی نموده و نمی‌توانید به خوبی ورزش نمایید.

در صورت خرید اینترنتی حتما به سایز نیم تنه مورد نظر خود توجه کرده و سپس آن را خریداری کنید. به نوع بند نیمه‌تنه توجه نمایید. بند یک نیم تنه‌ای خوب است که بتوانید به آسانی دو انگشت خود را زیر آن بالا و پایین بکشید. چنانچه اندازه بند از این مقدار کمتر باشد و به‌سختی یک انگشت هم میان بند تنه و بدن‌تان قرار می‌گرفت، قطعا انتخاب خوبی نمی‌توانست باشد.

به یاد داشته باشید که بند‌های عریض اکثرا محافظت و مراقبت مناسبتری از سینه‌ها را فراهم می‌کنند. به وجود داشتن قابلیت تنطیم بند در نیم تنه ورزشی توجه کنید زیرا اگر در بند‌های نیم تنه امکان تنظیم اندازه آن وجود داشته باشد نیم تنه را به‌راحتی بر روی بدن خودتان قرار خواهید داد.

نوع کاپ ها و بند‌ها را بررسی کنید

قسمت بیرون‌زده سینه‌ها داخل کاپ نیم تنه جای می‌گیرد. اگر سینه در قسمت کاپ فشرده است یا کاپ برای آن خیلی بزرگ است به‌دنبال گزینه‌های راحت‌تر دیگری باشید. بند نیم تنه ورزشی دارای سه مدل است. یکی از مدل‌ها ضربدری است که این مدل نیم تنه برای ورزش‌های سبک تا متوسط مناسب است.

زیرا که بند‌های ضربدری باریک زیبا‌تر هستند و امکان نگه‌داشتن محکم سینه‌ها را ندارند. نوع دیگر بند‌های نیم تنه ورزشی زنانه مانند حرف Y است که در پشت گردن فرد قرار گرفته و جهت انجام ورزش‌های متوسط تا شدید مناسب هستند. نوع سوم بند نیم تنه شبیه سوتین‌های معمولی می‌باشند که دارای دو بند مجزا از یکدیگر هستند.

چگونه از نیم تنه ورزشی زنانه مراقبت کنیم

جهت شستن نیم تنه ورزشی زنانه قبل از هر چیز آن را برگردانید و سپس با دست بشویید. به یاد داشته باشید که هرگز از ماشین لباسشویی برای شستن لباس‌های ورزشی خود استفاده ننمایید چرا که در این صورت به الیاف لباس آسیب می‌رسد.

در موقع شستن لباس ورزشی با دست به رنگ آن دقت نمایید، بطور مثال لباس‌های قرمز رنگ را با هم شسته و رنگ‌های آبی را نیز با یکدیگر شستشو دهید. هرگز جهت شستن نیم تنه ورزشی زنانه از آب داغ بهره نگیرید زیرا این کار می‌تواند به نقش‌های برجسته روی لباس ورزشی شما آسیب برساند. هرگز جهت شستن لباس‌های ورزشی از نرم کننده استفاده نکرده و پس از اتمام شستشو آنها را اتو نیز نکشید. پس از شستشو تلاش کنید لباس‌های خود را در فضای باز قرار دهید تا خشک شوند.

در پایان

بهره گرفتن از نیم تنه ورزشی انجام حرکات ورزشی را برای شما آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌نماید. اما باید نیم تنه مناسب و راحتی را برگزینید. در صورتی که نیم تنه یا هر قسمت دیگر از لباس ورزشی شما به اندازه لازم نرم و راحت نیست، ممکن است در هنگام ورزش کردن احساس بی‌حوصلگی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا