راهنمای خرید شلوار جین زنانه شیک و ارزان قیمت

انتخاب و خرید شلوار جین زنانه از بین مدل‌های متعدد و گوناگون شلوار جین همیشه یک چالش برای بانوان بوده است. شلوار جین مدت هاست که جای خود را در میان لباس‌های مردانه و زنانه باز کرده است و امروزه افراد بسیار کمی هستند که هرگز در زندگی خود حتی صاحب یک شلوار جین نشده باشند.

احتمالا شما هم جزو آن دسته از کسانی باشید که در موقع خرید شلوار جین فقط مدل شلوار را در نظر گرفته و فاکتور‌های مهم دیگر را نادیده می‌گیرند. همانگونه که اطلاع دارید انواع متفاوتی از شلوار جین زنانه در بازار وجود دارد که باید بر حسب نیاز انتخاب گردند. بنابراین در ادامه این مقاله که به بررسی نکات مهم در موقع خرید شلوار جین زنانه اختصاص دارد با ما همراه باشید.

انتخاب شلوار جین زنانه بر اساس فرم بدن

انتخاب شلوار جین زنانه بر اساس فرم بدن

خانم‌هایی که نیت خرید شلوار جین را دارند قبل از هر چیز باید فرم اندام خود را دقیقا بشناسند تا بتوانند بهترین شوار جین را براساس استایل خودشان انتخاب کنند. روشن است که جهت خرید شلوار جین زنانه ابتدا باید تمام مدل‌های موجود در بازار را به دقت مطالعه کرد.

ولی نکته مهم این است که نوع و مدل شلوار جین باید با توجه به فرم و شکل اندام خانم‌ها انتخاب ‌شود و در واقع شما باید با در نظر گرفتن شرایط بدنی خود بهترین نوع شلوار جین را انتخاب نمایید. اگر فردی هستید که اندام پایینی مستطیلی شکل دارید، بهتر است شلوار‌هایی را انتخاب کنید که قسمت پایین‌تر از زانو شلوار گشاد‌تر باشد.

در صورتی که می‌خواهید پا‌هایتان لاغر‌تر به نظر برسند، می‌توانید از شلوار‌های که از قسمت کمر به پایین گشاد هستند استفاده نمایید. انتخاب شلوار جین راسته برای هر نوع اندامی مناسب است. قدم بعدی این است که تصمیم بگیرید چه مدل شلواری را می‌خواهید. انتخاب مدل بستگی بسیاری به فرم بدن و شخصیت شما دارد.

در گذشته هر سال مدل خاصی رواج پیدا می‌کرد و همه فارغ از ویژگی‌های جسمی و روحی خود آن‌ها را می‌پوشیدند اما خوشبختانه امروزه همه مدل‌های شلوار مد روز در بازار موجود هستند. شلوار‌های جین تنگ تا زمانی که با لباس مناسب پوشیده شوند، مشکلی نخواهند داشت.

قد شلوار جین

این زمان‌ها در بیشتر موارد انتخاب نخست جهت شلوارهای جین قد میان ٩٠ تا ١٠٠ می‌باشد که بنا بر سایز اشخاص، در اکثر موارد تا روی مچ پا می‌آیند. این مدل شلوار شما را بلند قد و لاغراندام نمایش می‌دهد.

درحالی‌که شلوار دراز افزون بر اینکه بر اثر ساییده گشتن روی زمین، جذابیت ظاهری خویش را از دست می‌دهد، کاری می‌نماید که پاهای شما کوتاه‌تر از چیزی که می‌باشند به نظر برسند. چنانچه به شلوارهای دم پا علاقه مند می‌باشید، این مطلب را برای تعیین شلوار جین‌تان در نظر داشته باشید. هیچ نوع شلواری نباید بر روی سطح زمین کشیده یا بر روی مچ پای شما لوله گردد.

رنگ شلوار جین

رنگ شلوار جین

با اینکه شلوار جین زنانه در بیشتر مواقع آبی رنگ است ولی حالا رنگ‌های جدیدتری از آن را میتوان در فروشگاه‌ها یافت. چنانچه اندام شما خوش فرم و توپر است، بهتر است از شلوار جین تیره رنگ استفاده نمایید.

همچنین توجه نمایید که شلوار جینی که انتخاب می‌کنید کیفیت خوبی داشته باشد زیرا ممکن است در اثر نداشتن جنس مناسب پس از چندین بار شستشو رنگ خود را از دست دهد. تعیین رنگ شلوار جین به علایق و سلایق شما بسیار وابسته است. ولی مواردی وجود دارد که برای انتخاب شلوار جین مناسب باید در نظر داشت.

برای مثال در استایل‌های کژوال و روزمره بهتر است از شلوار جین با رنگ‌های روشن استفاده نمایید. در حالی که در شلوار‌های جین رسمی‌تر مانند مدل‌های دم پا گشاد یا بوت کات رنگ‌های تیره‌تر بیشتر استفاده می‌شود. علاوه بر این از قدیم رنگ‌های روشن در زمان‌های گرم و در سبک‌های بهار و تابستان رواج بیشتری داشتند.

فاق شلوار جین

نخستین کار جهت انتخاب و خرید یک شلوار جین زنانه تعیین نمودن طول و اندازه مناسب فاق شلوار است. وجود فاق در راحتی و اندازه بودن شلوار اهمیت بسیاری دارد که علاوه بر آن نقش موثری در استایل شلوار نیز برعهده دارد.

فاق ها در اندازه های مختلف و متفاوتی وجود دارند که به آن ها فاق کوتاه یا بلند گفته می شود. فاق کوتاه برای بانوانی که از پایین تنه بزرگ و کمر باریک تری برخوردار هستند مناسب‌تر است و فاق بلند جهت استفاده خانم‌های لاغر با قد کوچک تر که شکم برجسته‌ای دارند توصیه می‌شود.

مدل شلوار جین

مدل شلوار جین

شلوارهای جین در اوایل به عنوان شلوارهای کارگری و به شکل راسته طراحی و دوخته می‌گشتند. بعد از چندی مدل های دم‌پا گشاد که فاق های کوتاهی داشتند وارد بازار گشتند. پس از آن، مدل های بگی یا کیسه ای وجود دارند که با داشتن پاچه های مخروطی شکل جای شلوارهای دم‌پا گشاد را پر کردند.

در مدت زمان اخیر شلوارهای جین اسکینی علاقه مندان بسیاری پیدا کرده بودند که مدل های بگی دوباره با قدرت زیادتری تحت نام شلوارهای جین مام‌استایل، بوی فرند و گرل‌فرند به بازار برگشتند. موقع خرید شلوار جین زنانه افزون بر آگاهی از مدل های موجود و ممعروف در بازار، باید از شکل و فرم بدن‌تان نیز آگاهی کافی داشته باشید.

به عنوان مثال در صورتی که قد شما از متوسط جامعه پایین تر می باشد پوشیدن شلوارهای گشاد و مام استایل توصیه نمی گردد و بهتر است شلوارهای جین اسکینی را انتخاب نمایید که پاها کشیده تر جلوده داده شوند؛ در برابر برای اشخاص قدبلند، انتخاب شلوارهای کیسه‌ای بسیار مناسب خواهد بود.

برای بدن های مثلث معکوس که بخش مرکزی بدن چاق تر است، شلوار دارای فاق بلند مناسب بوده و باعث پوشش چاقی شکم می گردد. علاوه بر این برای این فرم بدنی، شلوار با پاچه های گشاد می تواند مناسب باشد تا لاغری پاها مشاهده نگردد. افزون بر این شلوارهای دم‌پا گشاد خیلی مناسب افرادی‌ هستند که شکل اندام آنها ساعت شنی یا گلابی بوده و بخش پایین تنه آنها پهن باشد.

شلوار جین تفنگی یا گشاد

بسیاری بر اساس نوع فرم و شکل بدنی که دارند طرفدار شلوارهای کوتاه و لوله تفنگی هستند. اغلب آنها قد مناسبی داشته و با پاهای دراز و معمولی که دارند پوشیدن شلوارهای جین زنانه چسبان ظاهر زیبای بدنشان را به‌طور کامل به نمایش می‌گذارد. ولی یک تعداد دیگری از افراد سبک و استایل مورد علاقه‌شان شلوار با پاچه‌های گشاد است.

اکثر این افراد تقریباً ساق پاهایشان لاغرتر از رانشان است که این از نظر آنها در داخل شلوارهای لوله تفنگی زیاد جذاب به نظر نمی‌رسد. به همین خاطر اعتقاد دارند که شلوار جین با پاچه‌های گشاد این چالش را برای آنها برطرف می‌نماید.

افراد بسیاری که از طرفداران شلوار جین مام استایل هستند این شلوار را می‌پوشند. شلوارهای گشاد، راحت و مقداری کوتاه که کار را برای خانم‌های جین پوش آسان‌تر و راحت‌تر از قبل نموده است.

شلوارهای لوله تفنگی که قد و اندازه آنها تا بالای مچ پا می‌رسد این روزها جزو اولین گزینه‌ها هستند و گذر زمان اثبات کرده که در این مدت زیادی که از معرفی و عرضه این مدل شلوارهای جین به بازار سپری شده علاقه‌مندان خود را از دست نداده است. این شلوارهای جین با رنگ‌های خاکستری، تیره و روشن مشتریان بسیاری دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا